سرور HPE DL560 Gen10

سرور HPE ProLiant DL560 Gen10 با ارتفاع ۲U برای استفاده در مراکز داده و مجازی‌سازی طراحی شده است. این سیستم، با قابلیت سازگاری تا ۴ پردازنده Intel Xeon Scalable نسل اول یا دوم، هر کدام با ۱۲ اسلات DIMM، ارائه شده است. در جلوی سیستم، ۸ اسلات درایو با فرم فاکتور کوچک (SFF) و قابل تعویض، که با درایوهای SAS/SATA/SSD سازگارند، قرار دارند. همچنین، ۸ اسلات توسعه از پشت شاسی این امکان را فراهم می‌سازند که به شما اجازه دهند بار کاری منحصر به فرد خود را پشتیبانی کنید.

سرور اچ پی HPE ProLiant DL560 Gen10 برای انجام محاسبات با عملکرد بالا در بارهای کاری حیاتی کسب‌وکار، برنامه‌های مرکز داده و وظایف مجازی‌سازی طراحی شده است. این سرور در یک شاسی ۲U قرار دارد و با پردازنده‌های Intel Xeon Scalable نسل اول یا دوم با چهار هسته سازگار است. مدل‌های پایه این سرور دارای ۲ یا ۴ پردازنده هستند و می‌توانید به نسخه‌های ۲ پردازنده‌ای با استفاده از یک کیت برد CPU Mezzanine اختیاری ارتقا دهید. این کیت برد CPU Mezzanine یک برد مجزا است که دو سوکت CPU و ۲۴ اسلات ماژول حافظه را ارائه می‌دهد که بر روی مادربورد پایه نصب می‌شود. با استفاده از همه چهار پردازنده، در کل ۴۸ اسلات DIMM در دسترس است که به طور یکنواخت بین هر سوکت CPU تقسیم می‌شود. وقتی که همه چهار سوکت CPU فعال هستند، حداکثر مقدار حافظه قابل استفاده تا ۱۲ ترابایت ممکن است. سیستم ذخیره‌سازی این سرور شامل ۸، ۱۶ و ۲۴ درایو قابل تعویض فرم فاکتور کوچک (SFF) SAS/SATA/NVMe می‌باشد. توجه داشته باشید که هنگام استفاده از تمامی ۲۴ درایو در قسمت جلو، امکان استفاده از خانه‌های رسانه‌ای (media bays) اختیاری با ۲ درایو ۲.۵ اینچی، درایو نوری و پورت‌های مدیریتی وجود ندارد.

سرور اچ پی HPE ProLiant DL560 Gen10، که به صورت سفارشی تنظیم شده است، یک سرور چهارپردازنده‌ای با چگالی بالا است که در یک شاسی ۲U قرار دارد. این سرور از پردازنده‌های Intel Xeon Scalable پشتیبانی می‌کند و تا ۶۱% افزایش عملکرد را فراهم می‌کند، همچنین توان پردازشی بیشتری، حافظه تا ۶TB با سرعت بالاتر، و تا هشت اسلات PCIe 3.0 برای ورودی و خروجی دارد.

حافظه ماندگار HPE Persistent Memory ارائه‌ای بی‌سابقه در سطح عملکرد برای مدیریت داده‌های ساختاری و تجزیه و تحلیل بارهای کاری ارائه می‌دهد. همچنین، با استفاده از مدیریت خودکار با HPE OneView و HPE Integrated Lights Out 5 (iLO 5)، این سرور مناسب برای بارهای کاری حیاتی کسب و کار، مجازی‌سازی، ادغام سرور، پایگاه داده، و نرم‌افزارهای داده‌محور ۴P است که در آن فضای مرکز داده و عملکرد صحیح بسیار اهمیت دارند.

جدیدترین ویژگی‌های DL560 Gen10

  • پشتیبانی از نسل دوم پردازنده‌های Intel Xeon Scalable با افزایش عملکرد تا ۷ درصد در هر هسته نسبت به نسل اول و سرعت حافظه تا ۲۹۳۳MT/s .
  • حافظه ماندگار HPE که امکان استفاده به عنوان حافظه متراکم یا ذخیره‌سازی سریع با استفاده از Intel Optane DC Persistent Memory را فراهم می‌کند و ظرفیت حافظه در هر سوکت را تا ۳.۰ ترابایت افزایش می‌دهد.
  • ویژگی‌های امنیتی بهبود یافته iLO 5 مانند قفل پیکربندی سرور، داشبورد امنیتی iLO و مشاور عملکرد بار کاری.
  • HPE InfoSight که یک ابزار تحلیلی مبتنی بر ابر است و مشکلات را پیش‌بینی و از وقوع آنها قبل از تأثیرگذاری بر کسب‌وکار شما جلوگیری می‌کند.
  • پردازنده‌های بهینه‌سازی شده برای بخش‌های مختلف که انعطاف‌پذیری و عملکرد بهتری برای بارهای کاری خاص ارائه می‌دهند.

اطلاعات اولیه (پایه ای) سرور اچ پی پرولیانت HPE DL560 Gen10 :

سرور HPE DL560 اولین سرور چهار سوکتی در سری DL نسل ۱۰ است. این سرور از یک، دو یا چهار پردازنده Intel Xeon Scalable نسل دوم پشتیبانی می‌کند. برای نصب چهار پردازنده باید از کیت برد Mezzanine نسخه ۲ (P07991-B21) استفاده کنید. ترکیب مدل‌های مختلف پردازنده امکان‌پذیر نیست. هر پردازنده می‌تواند تا ۱۲ اسلات DIMM داشته باشد، یعنی هر پردازنده دارای ۶ کانال و هر کانال دارای ۲ اسلات DIMM است، بنابراین در مجموع ۴۸ اسلات DIMM در پیکربندی چهار سوکتی وجود دارد. پردازنده‌های سری ‘L’ و ‘M’ می‌توانند تا ۱.۵ ترابایت حافظه برای هر سوکت پشتیبانی کنند. برای داشتن بیش از ۱.۵ ترابایت حافظه در هر سوکت باید از کیت‌های حافظه ماندگار HPE که در ظرفیت‌های ۵۱۲ گیگابایت، ۲۵۶ گیگابایت و ۱۲۸ گیگابایت موجود هستند، استفاده کنید.

حافظه ماندگار اچ پی ای (HPE Persistent Memory) فقط با پردازنده‌های نسل دوم سازگار است و نمی‌توان حافظه‌های RDIMM و LRDIMM را با هم ترکیب کرد. هر پردازنده می‌تواند حداکثر از ۶ کیت حافظه ماندگار HPE استفاده کند و در کل سرور DL560 می‌تواند تا ۲۴ کیت را پشتیبانی کند. این کیت‌های حافظه نمی‌توانند با منبع تغذیه HPE 800W Flex Slot -48VDC Hot Plug Low Halogen استفاده شوند و نمی‌توان کیت‌های حافظه ماندگار با ظرفیت‌های مختلف را در یک سرور ترکیب کرد.

سرور DL560 به صورت پیش‌فرض از نرم‌افزار RAID برای ۱۰ درایو SATA پشتیبانی می‌کند و می‌توان تا ۲۴ درایو را با استفاده از ۱۲GB SAS Expander (873444-B21) ارتقا داد. سیستم می‌تواند Universal Media Bay (872267-B21) را در Box 1 نصب کند، اما این امکان در پیکربندی ۲۴ SFF وجود ندارد. کیت HPE DL560 Gen10 8 SFF Bay 3 Cage/Backplane Kit (872237-B21) به صورت پیش‌فرض با سرور عرضه می‌شود. همچنین، امکان ارتقا برای نصب ۸ درایو NVMe وجود دارد که فقط در Box 2 قابل نصب است. در کل، می‌توان حداکثر ۱۲ درایو NVMe را پشتیبانی کرد، با ۲ درایو NVMe در Bay 1، ۸ درایو NVMe در Box 2 و ۲ درایو NVMe در Box 3

حداکثر ظرفیت حافظه:

  • (LRDIMM) 6TB 48 x 128 GB LRDIMM @2933 MT/s 2 DPC
  • (RDIMM) 5TB 24 x 64 GB RDIMM @ 2933 MT/s 1 DPC
  • (RDIMM) 3.0TB 48 x 64 GB RDIMM @ 2666 MT/s 2 DPC
  • (HPE Persistent Memory) 12TB 24 x 512 GB Persistent Memory Kit @2666 MT/s